loading...

علیرضا صیادی مربی فوتبال

جرات تغییر داشته باشیم بسمه تعالیشاید برای مخاطبین این مطلب آشنا باشد “همیشه شرایط خوب نخواهد بود” ولی آنقدر باید گفت که ملکه ذهن ها شود.زمانی خواهد رسید که برای بدست آوردن یک رویداد مهم

فروشگاه سایت      برنامه های مربیگری                                                   


                                     تمرینات فوتبال


                                                           تمرینات فوتسال


                                                                                    دربازبانی


                                                                                                   اکادمی ها


                                                                                                                   مربیگری فوتسال


نتیجه تصویری برای خرید کارت شارج

جرات تغییر داشته باشیم به قلم علیرضا صیادی

سیاوش -اکبری بازدید : 677 دو شنبه 18 / 06 / 1398 نظرات (0)

جرات تغییر داشته باشیم

بسمه تعالی
شاید برای مخاطبین این مطلب آشنا باشد “همیشه شرایط خوب نخواهد بود” ولی آنقدر باید گفت که ملکه ذهن ها شود.زمانی خواهد رسید که برای بدست آوردن یک رویداد مهم ساعت ها ، روز ها و سال ها باید تلاش کرد و طبیعی است که شاید به آن  دست پیدا نخواهیم کرد اما شرایط را باید مورد بررسی و نگرش قرار داد که کی ، چرا و چگونه .
هرچند که برای بدست آوردن یک هدف بزرگ چندین هدف کوچک را پشت سر گذاشته باشیم ولی باید تمامی عواملی را که در برگیرنده شرایط خوب و بد هست را مورد نگرش قرار داد. حال روی صحبتها را ارجاع خواهیم داد به باشگاه پرسپولیس برازجان که کم و بیش در روند ها و تغییرات ایدئولوژیکی که صورت گرفته تا به امروز که شاهد تغییراتی در این باشگاه بوده ایم. باشگاه پرسپولیس برازجان که چند ین سال پیاپی با شرایطی که برای حفظ خود تلاش کرد و در سال هایی هم شاهد بوده ایم که برای صعود از لیگ دسته دوم کشور اقدام نمود . ولی شرایط کنونی این باشگاه در مرحله دوم لیگ دسته سوم کشور چیزی دیگر را به ما نشان می دهد ، یا شاید هم نگرش ها متفاوت می باشد.
حال دوست داریم بپردازیم که تشکیلاتی که تا کنون شاید مورد بررسی قرار نگرفته باشد که به قول امبر تو اکو ((باید بیولوژیکی بررسی کرد)) تفاوت ها را باید احساس کرد تفاوت هایی که شاید نتایجی را صورت دهد و توان بازگشت آن سال ها طول بکشد و شاید هم شرایط هرگز محیا نشود . شما وقتی یک تماشاگر فوتبال را از داخل منزل ، محل کار ، تفریح و … به سمت ورزشگاه می کشانید باید بهایش را پرداخت کنید حال چه بلیطی را خریداری کرده باشه چه نه .

یادم میاید که سرالکس فرگوسن در کتاب “زندگی نامه من ” میگفت که بعد از یک مسابقه که تیم ما (منچستریونایتد) بازی را واگذار کرده بود یک هوادار از تیم منچستر یک نامه به من  ارسال کرد و در این نامه نوشته شده بود که پولی را که برای خرید بلیط خرج کرده بود را از من خواست و خواستار این هم بود که از او بابت تلف کردن وقتش از آن عذرخواهی کند.

مربیان و عوامل زیادی ورود و خروج کردند، در باشگاه پرسپولیس . شاید یک تماشاگر فوتبال در حال حاضر بهتر از سرمربی تیم پرسپولیس(پیروزی برازجان) تصمیم بگیرد زیرا شرایط از ابتدا تا به حال به گونه ای می باشد که دغدغه ی یک سرمربی به عواملی میپردازد که نباید اصلا به آن فکر کند. با این حال به طور کلی اگر مورد بررسی قرار گیرد سه علت به ما نشان  می دهد  یا اینکه مربوط به عوامل داخلی است یا عوامل بیرونی و شایدم هر دو . اگر عوامل داخلی را به مدیران ، مربیان ارتباط دهیم عوامل بیرونی را هم کمک های مالی اورگان ها ، اسپانسر ، زیر ساخت های یک باشگاه  و … .

شروع فعالیت باشگاه پرسپولیس از سال ۱۳۴۰ به نام باشگاه شاهین بوده و در سال ۱۳۴۷ طبق بخشنامه ای هیچ باشگاهی به نام شاهین اجازه فعالیت نداشت و به این خاطر به پرسپولیس تغییر کرد و به طور رسمی در سال ۱۳۴۷ به پرسپولیس تغییر نام داده شد ‌. از سال ۱۳۴۷ به بعد مدیران متعددی در کادر مدیریتی باشگاه پرسپولیس فعالیت می کردند که میتوان به اقایان عرفان ، مرحوم اسفندیار لقمانزاده ، امیرزاده  و آقای عبدالرحمان توسلی و حاج محمود رضوی اشاره کرد. موسس  باشگاه پرسپولیس  اقای توسلی بود که طی اقداماتی در سال ۱۳۷۰موسسی باشگاه به نام حاج محمود رضوی ثبت شد .

می توان گفت شرایطی محیا شده برای یک روند تنظیم شده یک هدف خوب که استارت آن سال ۱۳۷۰ کلید خورد. ساختاری ایجاد شد برای پیشرفت و شکوفایی استعداد ها  . باشگاه در سال ۱۳۸۰ قهرمان لیگ استان شد  که در آن سال باشگاه ایرانجوان و شاهین حضور داشتند که پرسپولیس ۷ بر ۲ ایرانجوان را در هم کوبید تا وارد لیگ کشور شود و در سال ۱۳۸۱ هم قهرمان لیگ دسته سه کشور و بعد از آن به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد  . در لیگ دسته دوم هم باشگاه های متعددی از منابع مالی خوبی بهرمند بودند با این تفاسیل مدیران ، مربیان ، بازیکنان و عوامل مربوطِ هر سالِ شرایط را برای صعود به لیگ دسته اول آماده میکردند ولی هر سال به دلایلی این عمل صورت نمیگرفت .

متاسفانه در سال ۱۳۹۱ تیم پرسپولیس از مسابقات لیگ دسته دوم کشور با مبالغ هنگفتی از بدهی سقوط کرد .حال دو سه سالی است که عوامل استانی و شهری با کسب امتیاز مسابقات لیگ دسته سوم کشور بسر میبرند ولی این باشگاه پیروزی به هیچ عنوان نمیتواند آن پرسپولیس سابق باشد. سوال اینجاست که از ابتدا تا سال ۱۳۹۱ که باشگاه پرسپولیس سقوط کرد چه ساختاری از نظر بیولوژیکی میتوان در نظر گرفت . امبرتو اکو در مقاله اش با عنوان “”چگونه درباره فوتبال صحبت نکنیم “”  میگویند مگر میتوان چیزی نگفت در رابطه با فوتبال ، حال صحبت باشگاه پرسپولیس است به نظر شما مگر میتوان در رابطه با آن سکوت کرد و صحبتی نکرد؟!؟!؟!

اوایل سال ۱۳۹۶ در تهران یک دوره برای مربیان برگزار شد که در آن حضور داشتم.  در آن دوره دو مربی خارجی بودند که یکی از آن ها به نام ریچارد بیت بود .ریچارد بیت ۷۱ ساله که در انگلستان زندگی میکند در رابطه با مهارت های ورزشی ، ارتباط برقرار کردن در زمین ، روانشناسی ورزشی و مدیریت و اجرا در این دوره تدریس کرد که یک بخش از آن در رابطه با روانشناسی دیده می شد در رابطه با اهداف چندین کشو که قرار ‌است تا سال ۲۰۳۰ به چه اهدافی دست پیدا کنند دیده می شد و دیسیپلین کار هر کشور که می توان آن را به بخش های کوچک تر تقسیم کرد . حال در کشور ایران شاهد رفتار های زشتی فوتبالی هستیم که بعید میدانم کسی از آن ها بی خبر باشد و مسلما آگاهی لازم را دارید .

باشگاه پرسپولیس  هم خارج از این چهارچوب نیست و نمیتوان که آن را نادیده گرفت . با این حال در رابطه با “پیروزی”لیگ دسته سومی برازجان هم باید چاره ای اندیشید و آگاهانه عمل کرد هرچند که به ظاهر چیزی و درون چیزی دیگر است ولی باید صادقانه گفت که ریچارد بیتی نیست. امکان دارد باشگاه پیروزی لیگ سومی ، را در سال ۱۳۹۹ در لیگ استان دید یا شاید هم در لیگ دسته اول کشور که  این عملکرد بر میگردد به ایجاد  رویداد ها و ساختار شکنی هایی  که بوجود می اید . اما نمیتوان همه چیز را هم به ساختار مربوط داد زیرا ساختار مدیریتی  سرانه ی یک باشگاه است و این سرانه هدفمند چندین زیر مجموعه دارد که باید با توجه به نیاز ها ، آن عوامل برطرف شوند امثال : (کادر فنی، بازیکن ، مبحث مالی، هواداران و … ) که بدون شک نمیتوان آن ها را نادیده گرفت.

مربی؟ ، مدیر؟ ، بازیکن؟ ، هوادار؟ و … باز هم می گویم که همیشه شرایط خوب نخواهد بود و همیشه در هر کدام از این جایگاه ها باید خود را آماده هر گونه کش و قوص هایی کرد.
در این یاد داشت یا شایدم تحلیل ، صحبتی بود در رابطه با ساختار ها و تغییرات بیولوژیکی باشگاه و عدم نابودی آنها . با این که سطح این چنین تحلیل هایی فراتر از حد یک خواننده عمومی میباشد ولی سعی شد از کلمات و جملات مناسب برای درک بهتر ارائه داده شود.

با تشکر از شما
علیرضا صیادی مربی باشگاه پارس

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
جدول لیگ های استان بوشهر

جدول لیگ دسته یک فوتبال بزرگسالان استان بوشهر-۹3-94 جام اطلس خلیج فارس


نیم فصل دوم


ردیفتیم هابازیامتیاز
1پتروشیمی جم خرموج142028
2توحید بوالخیر1426
3سرخپوشان برازجان1425
4ابوذرکلمه1421
5شاهین آپخش1421
6امید گناوه1419
7سپاهان بوشهر1417
8سپاهان خرموج1414
9پویا دیلم1410
10توحید بوشهر149

گلزنان لیگ93-94


جدول گلزنان تا پایان هفته سیزدهم

15 گل
رسول دشتیاری ( سپاهان بوشهر )

10 گل

 حسین ابراهیمی ( پتروشیمی جم خورموج )

9 گل

رسول پورآزاد ( ابوذر دشتستان )

8 گل

بهنام علیپور ( سپاهان خورموج ) 

6 گل
 ماشالله (یوسف) کیانی ( پویا دیلم ) -   محمد دهقانی ( شاهین آبپخش )

5 گل
 حمید نادری ( سرخپوشان برازجان )

4 گل

یاسین غلامی ، محمدرضا احمدی ، عباس نجف پور ( توحید بوالخیر ) - محمد کنعانی ، عباس کیانی ، عیسی حجری ( امید گناوه ) - رضوان درویشی ( پتروشیمی جم خورموج ) - حسین محمودی ( سپاهان بوشهر ) - علی اردشیری ( ابوذر دشتستان )


----------------------------------------------------------------------------------------------------

جدول لیگ فوتبال جوانان استان بوشهر93-94«برنا لیگ»

نیم فصل دوم

ردیفتیم هابازیامتیاز
1امید اهرم1226
2پاس گناوه1225
3خلیج فارس برازجان1221
4توحید بوشهر1121
5فجرصبا بوشهر1118
6خیبر اهرم1217
7پارس جم1113
8استقلال بوشهر1111
9جنوب بنک114
10پویا دیلم112جدول گلزنان تا پایان هفته یازدهم 

۱۴گل

-مصطفی حقیری(امید اهرم)-

۹گل

صادق حق رو (خلیج فارس برازجان)-

۸ گل

-ابوالفضل محمد حسنی(انرژی پارس جم)-علیرضا سوقی(پاس گناوه)_

۷گل

  مهدی ماهینی(فجر بوشهر)-یوسف صبری (استقلال بوشهر)

۶ گل

-ابراهیم مظلومی (جنوب بنک)-محمد پولادی(امید اهرم)

۵گل

رضا طاهری  (پاس گناوه)-معراج چاپی(فجر صبا بوشهر)-مهرنام بهمش زاده (جنوب بنک)میلاد رحمانی سرشت ، امین حسن پور و رضا گشنی (توحید بوشهر)-حسن آرمان (خیبر اهرم )

۴ گل

 _حسین بازای(گاز فجر جم)  – بیژن جعفری (پاس گناوه)- میلاد یزدانی (پاس گناوه) -حسین آلبویویلم(فجر بوشهر)-

۳ گل

حامد زنده بودی (امید اهرم)


----------------------------------------------------------------------------------------------------


جدول لیگ فوتبال نوجوانان استان بوشهر94-93جام(نسل نو)ردیفتیم هابازیامتیاز
1استقلال بوشهر1332
2ایرانجوان بوشهر1325
3بستانجوان عسلویه1325
4پیروزی برازجان1324
5امید گناوه1323
6خیبر اهرم1320
7ایرانجوان خرموج1311
8سپاهان گناوه1310
9پویا دیلم137
10ایرانجوان کنگان--


جدول گلزنان لیگ نوجوانان استان بوشهر جام نسل نو تا پایان هفته هشتم 

۱۵گل
امیرحسین موسوی(امید گناوه)-
۱۱ گل
مهدی زنده بودی(استقلال بوشهر)
۸ گل
رسول غلامی(استقلال بوشهر)-رضا بهی(پیروزی برازجان)
۷ گل
نیما خالق پناه(ایرانجوان بوشهر)-عبدالرحیم محبوبی(بستان جوان عسلویه)- دانیال زارعی (خیبر اهرم)
۶ گل
 رضا خنسیر(ایرانجوان بوشهر) - محمد روان آور (پیروزی برازجان)
۵ گل
-محمد رضا احمدی(استقلال بوشهر) -احمدقاسمی(ایرانجوان کنگان)- حسین بهادر(خیبر اهرم)-امید طباطبایی(امید گناوه)- آرش خلیفه برازجانی و مجید ابراهیمی (پیروزی برازجان) -علی عباس پور(خیبر اهرم)-درباره ما
Profile Pic
اینجانب علیرضا صیادی هستم متولد(1373/10/22)مربی جوان که کارشناسی ودر حال حاضر در حال تحصیل هستم...... علاقه به حرفه مربیگری در فوتبال را دارم ومدرک مربیگری B و مدرک انالیزوری فوتبال را دارا هستم و ...... در دوره ی بازیگری در تیم های توحید برازجان و دخانیات و برق برازجان بودم که به دلیل علاقه بسیار زیاد به حرفه مربیگری زود از دوره بازیگری کنار کشیدم ....... و در همان دخانیات برازجان بدون مدرک مربیگری کنار اقای هادی فتحی در رده ی نوجوانان و جوانان مشغول به کار شدم که سومی در نوجوانان و هفتمی در جوانان بدست اوردیم............... دورها ی مربیگری رازیر نظر آقایان گیشویی،حمید معماری،ناصر ابراحیمی،مرتضی تقوی،,مجید جلالی گذرانده ودر سال اول مربگری خود(سال 18/12/1391) در تیم فوتبال پیروزی برازجان با آقای علیمراد احدی در رده ی 11 سال مقام قهرمانی در استان را بدست آوردیم و بعد به بزرگسالان پیروزی برازجان لیگ شهر کنار آقای امین فتحی مشغول به کار شدم که نتوانسته به زیر گروه استان برویم......... و در حال حاظر در آکادمی فوتبال پارس دشتستان فعالیت میکنم و از این حیس در کنار تحصیل برای افزایش دانش علمی ورزشی خود به کلاس های که از سوی فدراسیون ،کانون مربیان فوتبال برگذار می شود میروم.......
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با برگذاری مسابقات جام حذفی برای رده های پایه فوتبال موافق هستید؟


  دانلود فرم ها
  مطالب پزشکی فوتبال


  مطالب بدنسازی


  آمار سایت
 • کل مطالب : 338
 • کل نظرات : 55
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 17
 • آی پی امروز : 50
 • آی پی دیروز : 63
 • بازدید امروز : 296
 • باردید دیروز : 1,646
 • گوگل امروز : 8
 • گوگل دیروز : 13
 • بازدید هفته : 2,120
 • بازدید ماه : 4,961
 • بازدید سال : 34,297
 • بازدید کلی : 1,134,285
 • کدهای اختصاصی

  پیچک

  Generate your flash banner free online آموزش فوتبال - مرجع تخصصي آموزش فوتبال

  رنک الکسا

  پیج رنک

  دریافت کد پیغام خوش آمدگویی

  دریافت کد پیغام خوش آمدگویی

  با سلام به مربیان محترم به دلیل درخواست شما سعی خواهیم داشت قیمت ها را کمتر کرد و تخفیف مورد نظر را به زودی اعلام خواهیم کرد باسپاس.